Ako vzniká celulitída a čo nám spôsobuje /okrem traumy v plavkách/ ste sa dočítali v predchádzajúcich článkoch.

Skúsime použiť tisícročné skúsenosti Tradičnej čínskej medicíny na zmiernenie stavu celulitídy. Podľa TČM celulitídu spôsobuje nesprávna činnosť obličiek a sleziny, ktoré sú blokované vlhkosťou a hlienami v tele.

Obličky sú zodpovedné za „rozvoz“ vody v tele, skladujú našu vrodenú energiu, ktorú sme dostali do vienka od rodičov, napomáhajú tiež k správnej obranyschopnosti. Správne fungovanie našich obličiek sa prejavuje aj na našom sluchu, vlasoch, kostiach a mozgu.

Slezina tvorí energiu z potravy a nápojov, podieľa sa na krvotvorbe a rozosiela energiu do celého tela. Prejavuje sa na stave našich svalov a končatín, kvalite krvi a energie. Ak slezina nemá dostatok energie, dostaví sa pocit únavy, slabá krvotvorba, závrate, nafúknuté brucho po jedle,zápaly, nadváha, opuchy.

Oba orgány zaťažuje nesprávna strava, ktorá hromadí v tele vlhkosť a hlieny. Tie sú aj hlavnou príčinou vzniku celulitídy.

 

Čo robiť a ako to „opraviť“:

 1. Vynechať potraviny, ktoré spôsobujú vlhkosť a hlieny – mlieko, mliečne výrobky a sladkosti
  Do stravy zaradíme potraviny, ktoré vlhkosť a hlieny prirodzene odstraňujú – cesnak, cibuľa, horčičné semienko, biela reďkovka, strukoviny všeobecne /šošovica, fazuľa adzuki, mungo, cícer/, mrkva, obilniny /pšeno, jačmeň, kukurica, pohánka/, stonkový zeler, petržlenová vňať, huby, hrušky.Môžeme zaradiť aj naše bylinky: klinček, repík, škorica, ďumbier, sladké drievko, fenikel. Z nich si môžeme uvariť čajík alebo pridávať ich do jedla. Viac informácii sa dozviete na stránke tradičnej čínskej medicíny.
 1. Obmedziť soľ
  Sodík spôsobuje zadržiavanie tekutín
 1. Pitný režim
  Za deň vypijeme každú hodinu cca 1,5 dcl vody. V lete príjem zvýšime.
 1. Čaj na prečistenie lymfatického systému: zmiešajte rovnaké diely kmína, feniklu, tymianu, bobkového listu a majoránky. Lyžičku zmesi prelejte pohárom horúcej vody, nechajte 15 min zakryté vylúhovať a pite 1-2x denne.
 2. Zaraďte morský kolagén
  Pomáha udržať hydratácia a tým je pokožka viditeľne napnutejšia.Zakúpite u nás na recepcii švajčiarsky kolagén už obohatený o vitamín C
 1. Rolletic Infra minimálne 2-krát do týždňa po 30 minút. Počet masáží je individuálny podľa stavu celulitídy. Ale už po 3. masáži budete cítiť a vidieť zmeny na pokožke a aj oblečenie vám bude voľnejšie.