Poznáte zásady proti celulitíde?

1. Pitný režim

Toľko spomínaný pitný režim pomáha odplavovať toxíny, ktoré sa ukrývajú v tukových vrstvách pod kožou. Nepomôže vypiť naraz veľké množstvo vody, ale treba piť postupne cca 1 dcl každú hodinu. Netreba to preháňať ani s minerálkami /maximálne 0,7 l denne a aj to striedať značky/.

2. Čaj o piatej

Môžeme si spestriť pitný režim bylinkovými čajíkmi. Nemusí byť rovno o piatej, ale môžete popíjať čajíky aj v priebehu dňa. V ponuke nájdeme aj špeciálne, ktoré prečisťujú lymfatický systém, detoxikačné alebo očisťujúce. Veľmi obľúbeným je zelený matcha tea, ktorý môžete piť teplý alebo v letnom období studený s ľadom.

3. Úprava stravy

Vynechajte z jedálnička údeniny, bravčové mäso, vyprážané jedlá, tučné syry, zákusky, biele pečivo a stužené pokrmové tuky, obmedziť soľ a biely cukor. Ak už chcete sladiť skúste použiť slovenský med alebo stéviu. Veľkej obľube sa teší kokosový cukor, ktorý má nízky glykemický index. Úplne vylúčiť alkohol.

4. Prečistite si lymfatický systém

Masáž naozaj funguje. Môžete využiť prístrojovú masáž našim najmodernejším strojom Rollmasáž, účinok ktorého je zvýšená infračerveným žiarením a taktiež reguláciou otáčok stroja. Dôležitá je správna postupnosť masáže oddola nahor. Komu nevyhovuje stroj, ale radšej uprednostní klasickú ručnú lymfatickú masáž, môže využiť ponuku odborných masáží našou masérkou Vierkou, ktorá už masíruje 15 rokov a nemusíte sa báť zveriť jej do rúk svoj lymfatický systém.

5. Krém

V ponuke nájdete mnoho anticelulitídnych krémov, ktorými zintenzívnite masáž. Väčšinou sa využíva retinol, ktorý je formou vitamínu A. Znižuje prítomnosť voľných radikálov, ktoré sú zodpovedné za degradáciu kolagénu. Taktiež pomáha udržiavať pokožku hebkú. V anticelulitídnych krémoch nájdete aj kofeín, škoricu prípadne brečtan.