Vibrofit

Vibrofit je revolučná fitness plošina, ktorá funguje na základe oscilačných vibrácií, kedy počas 10-minútového cvičenia precvičíte celé telo ako za hodinu vo fitnescentre.

Nový vibrofit 3 v 1: Kombinované vibrácie 3D + oscilačné + húpačka

Je navrhnutá tak, aby zapojovala svalstvo celého tela a pritom negatívne nezaťažovala kĺby a chrbticu. Vibračná plošina spôsobuje svalové kontrakcie, vďaka ktorým svaly nepretržite pracujú počas celého cvičenia. Tieto kontrakcie nielenže spevňujú svalstvo celého tela, ale zlepšujú aj pružnosť svalov, spaľujú tuky, zlepšujú metabolizmus, redukujú celulitídu a napomáhajú odvodňovať organizmus, zvyšujú dodávanie bunkového kyslíku a živin.

Vibrofit1

Oscilačné a lineárne vibračné plošiny

vibrofit-cviky-nohy

Oscilačné vibračné plošiny – sú navrhnuté pre širokú verejnosť za účelom vylepšenia držania tela a tvarovania svalov. Tieto vibračné plošiny môžu pracovať s vyššou váhou tela, nemajú taký intenzívny dopad na telo a nezaťažujú kĺby a chrbticu. Vytvárajú príjemný kolísavý pohyb, ktorý spôsobuje, že mozog vysiela svalom signály, aby sa aktívne stiahli a udržiavali rovnováhu. Výsledkom je terapeutický, svaly posilňujúci a tvarujúci tréning.

Tento unikátny systém podporuje všetky výhody vibrácii celého tela s minimálnym rizikom poškodenia kĺbov alebo šliach a tým sa stáva bezpečným a účinným zdrojom cvičenia, wellness a terapií nezávisle na vašom veku a váhe.

Ako funguje Vibrofit

Vibračná metóda využíva reflex ako prirodzenú reakciu tela na narušenie rovnováhy za účelom zvýšenia stimulácie svalových vlákien.
Pracuje na báze prirodzených telesných reflexov (napr. žmurknutie oka), ktoré sú vyvolané vibráciami. Reakcia tela na mechanické stimuly je prirodzená. Tieto stimuly produkujú strečové reflexy a výsledkom je rýchle a intenzívne zmršťovanie svalových vlákien (30 – 50krát za sekundu, t.j. 1800 – 3000krát za minútu), čím sa stimuluje mnohonásobné opakovanie. Tréning na vibračnej platni je bezpečný, jednoduchý a veľmi efektívny, kde za 10 minút dosiahnete rovnaké výsledky ako pri bežnom cvičení, ktoré trvá 1 hodinu.
Tento tréning umožňuje kvalitné precvičenie svalstva celého tela. Lekárske štúdie preukázali, že uvedeným cvičením je možné pozastaviť rozvoj osteoporózy a urýchliť obnovu poškodených šliach a väzov. Účinne bojuje proti celulitíde a súčasne zlepšuje koordináciu pohybov.

História Vibrofitu

Výskumom vibračného efektu na ľudské telo sa zaoberal východonemecký profesor Biermann. Pomocou tejto metódy mohli kozmonauti zotrvať vo vesmíre až 420 dní. Vibračná metóda sa začala používať ako súčasť tréningu holandského atletického tímu v roku 1999. USA zaviedlo túto metódu v roku 2003 ako súčasť vesmírnych programov.

V súčasnej dobe vibračnú metódu pri cvičení využívajú svetové celebrity ako napríklad Claudia Schiffer, Julia Roberts, Ivana Trumpová, David Beckham, Ben Affleck, Gerge Clooney, Madonna, Demi Moore atď.

VibroFit – zdravotné účinky

1. Skrátená doba cvičenia s rovnakými účinkami ako pri 60 min. cvičení
Vzhľadom na intenzitu a záťaž je doba cvičenia pri fitness programe určená na 10 min.

2. Zlepšenie pohyblivosti a flexibility

Cvičením na stroji Vibrofit vystavujeme pasívny sval vibráciám a tým zvyšujeme napätie vo svale, ktoré podporuje stimuláciu šlachových teliesok a tým zvyšujeme uvoľnenie svalových vlákien. Výskumy dokazujú, že efektívnejšie cvičenie je ak spojíme naťahovacie a izometrické cviky s vibráciami.

3. Zvýšenie hustoty kostného tkaniva

Aby nedochádzalo k rednutiu kostí, je potrebné našu pohybovú sústavu zaťažovať. Je dokázané, že kosti lepšie reagujú na dynamické cvičenia než na statické cvičenia. Osoby s vyšším vekom alebo s už rozvinutými pohybovými ťažkostami ťažko vykonávajú takýto mechanický pohyb a práve na stroji Vibrofit je tento pohyb intenzívny a pre nich bez námahy.

4. Vyrovnanie hormonálnej hladiny

Pri tréningu telo reaguje zvýšenou tvorbou rastového hormónu a testosterónu a nastáva stabilizácia stresového hormónu, kortizolu.

5. Regenerácia

Pri zdravotných problémoch ako je artóza, Parkinsonova choroba, skleróza multiplex,diabetex, osteoporóza, nadváha atď. je lekármi odporúčaná fyzická aktivita. Ľudia trpiaci týmito ochoreniami však často odmietajú cvičiť , nakoľko im cvičenie spôsobuje ešte väčšiu bolesť. I keď na tieto choroby ešte nie je vyvinutá liečba, cvičenie na stroji Vibrofit môže zmierniť ich symptómy a tým zlepšiť i kvalitu života. Cvičenie prospieva pri rehabilitáciách, pri kondičnom posilňovaní a wellness.

6. Zvýšenie cirkulácie krvi

Cvičenie na stroji Vibrofit zlepšuje krvný obeh vo svaloch. Výsledkom je rýchlejšímetabolizmus, lepšie prekrvenie, zvýšená produkcia kyslíka a lepší lymfatický obeh. Zlepšuje sa výživa na hlbšej bunečnej úrovni. Zlepšenie imunitného systému vyvoláva odstraňovanie toxínov a metabolických odpadov z tela. To tiež pomáha pri zlepšení stavu pokožky (napr. pri akné).

7. Tvarovanie postavy a zlepšenie stavu celulitídy

Vďaka rýchlej cirkulácii krvi sa zlepšuje kvalita pokožky a zlepšuje sa stav celulitídy. Pri cvičení na stroji Vibrofit sa plošina rýchlo pohybuje a spôsobuje tak rýchlu zmenu v dĺžke svalu, čo stimuluje svalové vreteno ďaleko rýchlejšie než to vedomo vnímame. Naše telo sa s týmto môže vyrovnať len tak, že aktivuje reflexné odpovede, ktoré vyústia do 25 – 50 svalových kontrakcií/sekundu. Cvičením na stroji Vibrofit sa tak zvyšuje vnútrosvalová a medzisvalová koordinácia. Naša adaptácia sa odohráva omnoho rýchlejšie a ešte aj s väčším množstvom zapojených svalových vlákien a s vysokou reflexnou aktivitou.

Cvičenie na Vibrofite

Lipolitický vibračný prístroj dokáže podporiť spaľovanie telesného tuku, najmä v oblasti brucha, sedacích svalov a stehien. Okrem toho, že si vypracujete peknú postavu, je táto terapia i zdraviu prospešná: zvyšuje pružnosť svalov a pohyblivosť kĺbov. Intenzita cvičenia sa nastavuje podľa zdatnosti klienta. Na prvý pohľad máte pocit, že stroj cvičí z vás.
To je ale veľký omyl. Postavíte sa na vibračnú dosku, chytíte sa madiel a po zapnutí začne doska vibrovať. Podľa toho, akú pozíciu na stroji zaujmete, cítite, ktoré svalové skupiny sa vám zapájajú do cvičenia. Aj keď pri cvičení nepoužívate fyzickú námahu ani silu, máte po niekoľkých minútach pocit ako po intenzívnej hodine aerobiku.

Cvičenie na vibromasážnom stroji je až trikrát účinnejšie ako na bežných strojoch. Prečítajte si všetkých 10 výhod vibrofitov:

 • Cvičenie je až trikrát účinnejšie ako na ostatných strojoch v posilňovni
 • Stačí cvičič trikrát týždenne v krátkych intervaloch
 • Cvičenie na vibračnom zvyšuje celkovú pružnosť tela vďaka sťahovaniu svalov
 • Cvičenie zlepšuje aj krvný obeh
 • Zlepšuje aj metabolizmus, čo zase napomáha chudnúť
 • Pre efektívne cvičenie stačí cvičiť 10 minút
 • Cvičenie na vibračnom je nenáročné, pre niektoré partie stačí len vzpriamený postoj s pokrčenými kolenami
 • Pri cvičení na vibromasážnych strojoch sú minimálne namáhané šľachy a kĺby
 • Cvičenie slúži aj ako prevencia osteoporózy (rednutie kostí)

Cvičenie na vibračnom je vhodné (po predchádzajúcej konzultácii s lekárom) aj pre urýchlenie rekonvalescencie po úrazoch

Účinky cvičenia na Vibrofit

 • možnosť použitia kombinovaných vibrácií
 • pomáha k rýchlemu a efektívnemu formovaniu postavy a redukcii váhy
 • pri vibrácii až trikrát zvyšuje účinnosť cvikov
 • špeciálna masážna podložka s adhéznym vrúbkovaním prekrvuje, uvoľňuje a masíruje na Vaše chodidlá, dlane, sedacie svaly, chrbát …
 • napomáha rýchlemu zotaveniu a regenerácii po fyzickej námahe, športe alebo cvičeniu
 • je obzvlášť vhodný ako počiatočná alebo záverečná fáza tréningu bežcov, inline korčuliarov, cyklistov, lyžiarov …
 • taktiež sa používa pri liečbe reumatizmu a iných ochorení kostí a kĺbov (len po konzultácii s lekárom)
 • zlepšuje krvný obeh
 • účinne pôsobí pri liečbe, bolesti a stuhlosti kĺbov a svalov
 • zlepšuje rovnováhu a koordináciu
 • účinný v boji s celulitídou
 • bojuje so stresom a depresiou
 • zvyšuje tvorbu rastového hormónu

„Ja hodnotím za niekoľko ročnú návštevu v Relax2000, skvelé,skvelé,skvelé, doporučujem každej žene v každom veku, každá si tam nájde to svoje a hlavne ide z Relaxu2000 oddýchnutá s inými myšlienkami,aj keď si práve zacvičila napríklad na Slendroch:) a okrem iného personál na jedničku vrátane majiteľky Magdušky:) Ďakujem a pokračujem v cvičení“

IVANA KAKAŠOVÁ

„Aj ja mám s Relaxom2000 viacročné skúsenosti, som spokojná a odporúčam aj ostatným! Je tu veľmi príjemná atmosféra, hlavne milý a ústretový personál spoločne aj s p. majiteľkou. Na masážach u Vierky si vždy príjemne oddýchnem, zrelaxujem a už teraz sa teším, kedy sa zas „uvidíme“.“

IVA LUKÁČOVÁ GAŽOVIČOVÁ

Pozrite si naše aktuálne akcie a ušetrite!

Pravidelne meníme našu akciovú ponuku v ktorej máte možnosť zakúpiť si naozaj výhodné balíky cvičení.
AKTUÁLNE AKCIE

Skombinujte cvičenia a zvýšte efektivitu vášho chudnutia

Ďalšie cvičenia v našej ponuke