Monotherm

Unikátne zariadenie využívajúce termálnu energiu a riadené dávky infračerveného vlnenia do tkaniva. Vďaka tejto kombinácii sa používa na redukciu tukových vankúšikov, formovanie tela, odstránenie celulitídy, zlepšenie elasticity a omladenie pokožky.

Touto metódou je možné nielen znižovať hmotnosť celkovo, ale predovšetkým, a to je zvlášť zaujímavé, cielene a s merateľnými výsledkami pôsobiť na redukciu objemu problémových telesných partií a ich proporcií (sedacie svaly, boky, stehná a bruško).

Pri ošetrení dochádza k prirodzenej aktivácii krvného obehu, látkovej výmeny ako aj k výrazne dokonalejšiemu prekrveniu tkaniva v miestach, ktoré to špeciálne vyžadujú. Pomocou tejto metódy je na príslušnú časť tela dodávaná dávka energie, ktorá sa postupne zvyšuje a preniká do hľbky (infračervené vlnenie).

Thermoterapia je metóda fyzikálnej terapie, pri ktorej pôsobia na organizmus tepelné podnety, ktoré spôsobujú fyzikálne a biochemické zmeny v tkanivách. Využíva sa pri udržiavaní a podpore zdravia, liečbe ochorení, pri znižovaní nadváhy na problémových miestach napr. brucho, boky, zadok. Keďže koža, podkožné tkanivá, koncové (akrálne) časti končatín majú nekonštantnú teplotu, závislú od teploty okolia, po zvýšení teploty vonkajšieho prostredia sa povrch tela zahreje, zvýši sa telesná teplota a nastane rozvoj štandardných biochemických zmien organizmu ako reakcia na zmenené teplotné podmienky. Pri zahriatí (hypertermii) sa rozšíria cievy, zvýši sa prekrvenie, uvoľní sa priečne pruhované svalstvo a kŕče (myorelaxačný a spazmolytický účinok infračerveného žiarenia). Zlepšuje sa prekrvenie väzivových tkanív, znižuje sa svalový tonus, zlepšuje sa vstrebávanie metabolitov látkovej výmeny, výživa orgánov a ich funkcia, tlmí sa bolesť, povzbudzujú sa imunitné reakcie, zrýchľuje sa srdcová činnosť, stúpa spotreba kyslíka, zvyšuje sa dychová frekvencia a vylučovanie potu.

Estetické účinky ošetrenia Monotherm

  • bezbolestná liposukcia – redukcia tukových vankúšikov a to na problémových ženských partiách – bruško, boky, stehná a sedacie svaly
  • tvarovanie postavy
  • redukcia a zmiernenie prejavov celulitídy a strií
  • celkové zlepšenie elasticity a štruktúry pokožky
  • zlepšenie prekvenia pokožky
  • zlepšenie lokálneho metabolizmu
  • redukcia zadržovania tekutín a podpora lymfatického systému a s tým spojená detoxikácia tela

Ako prebieha ošetrenie Monotherm

Pri ošetrení sa telo a nohy ovinú špeciálnymi kaučukovými pásmi, ktoré mierne priliehajú k telu, takže zabraňujú vzniku kondenzačného chladu a vytvárajú ideálne podmienky pre hĺbkové prehrievanie. Riadený tok termálnej energie preniká cez pokožku do tukového tkaniva a stimuluje v čom metabolické aktivity, ktorých dôsledkom je lipolýza (uvoľnenie obsahu tukových buniek a zmenšenie objemu). Počas celého ošetrenia ležíte.

Pri ošetrení sa stárnuca, väčšinou zatvrdlá vonkajšia vrstva tuku stáva znovu poddajná, umožňuje sa tak návrat cirkulácie a tým tiež obnova tukovej výmeny. Ďalší významný faktor – enzýmy, lipáza a aktivita fermentov môžu v bunkách pracovať len za predpokladu, že správne funguje krvný obeh a práve týmto ošetrením funguje krvný obeh 2x rýchlejšie a tým dochádza k zbavovanie sa škodlivín.

Pri dodržaní všetkých odporúčaní spojených s aplikáciou uvedenej metódy sa výsledok dostaví veľmi rýchlo. Procedúra trvá 50 minút, doporučuje sa minimálne 10 ošetrení. Pri vyššej nadváhe aj 12 – 15 ošetrení a to pravidelne 2x do týždňa. Po prvej kúre sa odporúča mesačná prestávka, nakoľko telo je schopné v tomto režime fungovať i po poslednom ošetrení cca 1 mesiac.

Ošetrenie prístrojom Monotherm sa osvedčilo aj pri rôznych zdravotných problémoch. Používa sa pri artróze, bolestiach chrbtice, pôsobí na zlepšenie špecifických ženských problémov, pri cukrovke, pomoc pri otehotnení, problémy s obličkami a mnohých ďalších.

„Ja hodnotím za niekoľko ročnú návštevu v Relax2000, skvelé,skvelé,skvelé, doporučujem každej žene v každom veku, každá si tam nájde to svoje a hlavne ide z Relaxu2000 oddýchnutá s inými myšlienkami,aj keď si práve zacvičila napríklad na Slendroch:) a okrem iného personál na jedničku vrátane majiteľky Magdušky:) Ďakujem a pokračujem v cvičení“

IVANA KAKAŠOVÁ

„Aj ja mám s Relaxom2000 viacročné skúsenosti, som spokojná a odporúčam aj ostatným! Je tu veľmi príjemná atmosféra, hlavne milý a ústretový personál spoločne aj s p. majiteľkou. Na masážach u Vierky si vždy príjemne oddýchnem, zrelaxujem a už teraz sa teším, kedy sa zas „uvidíme“.“

IVA LUKÁČOVÁ GAŽOVIČOVÁ

Pozrite si naše aktuálne akcie a ušetrite!

Pravidelne meníme našu akciovú ponuku v ktorej máte možnosť zakúpiť si naozaj výhodné balíky cvičení.
AKTUÁLNE AKCIE

Skombinujte cvičenia a zvýšte efektivitu vášho chudnutia

Ďalšie cvičenia v našej ponuke