INFRA Rollmasáž

Rollmassage INFRA – novinka na trhu – je moderná metóda štiepenia a odbúravania tukov nechirurgickým zásahom za pôsobenia masáže a infračerveného žiarenia. Nový, lepší, účinnejší!!! Teraz si ho môžete vyskúšať aj u nás.

Behom prevádzania masáže chodidiel však dochádza k masírovaniu všetkých akupunktúrnych (akupresúrnych) bodov na chodidle, čo má priaznivý vplyv na vnútorné orgány a blahodarne tak ovplyvňujeme celkový zdravotný stav. Používanie je vhodné pre všetky vekové kategórie.

Ďalšou podstatnou a účinnou stránkou masáže na Rollmasaz INFRA je schopnosť tvarovať postavu, odstrániť celulitídu a následné zmenšenie objemu masírovaných partií (úbytok v centimetroch).

Najväčšie výhody Rollmassage

infraziarenie-pocas-masaze

 • spevňovanie ochabnutého svalstva pokožky
 • účinné odstraňovanie celulitídy
 • odbúravanie tukových vankúšikov cez stimiláciu tukových tkanív cez akupresúrne body tela
 • zlepšuje prekrvenie a uvoľňuje napätie svalov
 • povzbudzuje látkovú výmenu v tele
 • pomáha celkovo tvarovať postavu

Výsledkom masáže na Rollmasaz INFRA je potom priaznivé ovplyvnenie celkového stavu, a to ako telesného, tak aj duševného. Lekári, ktorí s nami spolupracujú doporučujú dobu jednej masáže v trvaní 20 – 45 minút. Začínajúca klientka kratšiu dobu, pri druhej a ďalšej masáži si už počet minút môže postupne zvyšovat. Už po tretej masáži pozoruje klient zmeny a aj prvé merateľné výsledky. Výsledky a zmeny k lepšiemu sa teda dostavujú veľmi rýchlo, čo je dôležitý motivačný prvok pre ďalšiu kúru.

Ak porovnáme účinnosť Rollmasáže INFRA a ostatných bežne používaných metód k odstraňovaniu celulitídy, či už fyzioterapeutických alebo medicinálnych za použitia rôznych mastí, olejov či injekcií, sú tieto metódy nákladné finančne i časovo a po ich ukončení spravidla nastáva veľmi rýchly návrat k pôvodnému stavu pred liečením.

Účinky liečby na Rollmasáž INFRA sú trvalého rázu, pretože tento stroj neodstraňuje vodu, ale pracuje s tukovými bunkami.

Infra

Základom liečby infračervenými lúčmi je vedecky overené ožarovanie určitých miest tak, aby vyvolalo fyziologickú reakciu pokožky. Kedykoľvek svetlo dopadá na akýkoľvek materiál alebo látku, musíme si uvedomiť, že energia, ktorú svetlo nesie, je obsiahnutá v malých čiastočkách – fotónoch. Dá sa povedať, že fotón nesie energiu jednej vlnovej dĺžky daného svetla. Ako sa mení vlnová dĺžka, mení sa rovnako energia vo fotónoch. S rastúcou vlnovou dĺžkou pomerne klesá množstvo energie v jednotlivých fotónoch. Infračervené svetlo sa nachádza v neviditeľnom spektre o vlnových dĺžkach 700 – 2000 nm (nanometrov) a preniká do hĺbky 30 – 40 mm. Toto svetelné spektrum je najefektívnejšie na svaly, kĺby a kosti.

Liečebný účinok

 • Infračervené svetlo je dôležitou formou energie, ktorá zaisťuje liečenie. Zvyšuje počet bielych krviniek, zlepšuje rast buniek, syntézu DNA a proteínov v bunkách
 • Podporuje krvný obeh. Lieči chronický reumatizmus, eliminuje bolesť, únavu, stres a úľavu od všetkých prejavov artritídy
 • Pomáha po športových úrazoch, pri zranení kostí a svalov, napríklad pri opakovanom natiahnutí svalu či šľachy
 • Lieči vysoký krvný tlak, artériosklerózu a ďalšie cievne ochorenia (rozširuje cievy a úzke kapiláry)
 • Infračervené svetlo podporuje látkovú výmenu, hlavne vylučovanie veľmi škodlivých toxínov, ktoré sa hromadia vo vašich bunkách. Medzi ne patria napríklad jedovaté karcinogénne ťažké kovy, rôzne konzervačné látky a prísady z potravinárskeho priemyslu, kyselina mliečna a pod.

Skrášľujúci účinok

 • Urýchľuje metabolizmus – spomaľuje proces starnutia
 • Obmedzuje nadprodukciu – to udržuje štíhlu postavu
 • Zvyšuje elasticitu kolagénových vlákien
 • Zlepšuje vzhľad pokožky i celulitídu
 • Infračervené svetlo, ktoré sa dostáva hlboko pod vrchnú vrstvu pokožky, vyvoláva upokojujúci pocit (pôsobí na nervové zakončenia) a zabraňuje ukladanie podkožného tuku (súvisí so starnutím)

Kozmetický (liečebný) účinok lampy je založený na intenzívnom infračervenom a tepelnom žiarení, čím vyvoláva rozšírenie ciev, a tým prispieva k lepšiemu prekrveniu tkanív a zlepšuje krvný obeh. Týmto spôsobom sa tkanivá nachádzajúce sa pod pokožkou lepšie vyživujú.

Lokálne účinky

V súvislosti so zvýšením teploty:

 1. zrýchlenie metabolizmu buniek
 2. väčšie prekrvenie a okysličenie tkanív a zvýšená eliminácia odpadu z tkaniva
 3. väčšie potenie s odvodom odpadu a toxínov

V súvislosti so žiarením:

 1. uvoľnenie svalov s následnou lepšou schopnosťou svalového ťahu
 2. sedatívny účinok na nervové zakončenie (analgetický účinok)
 3. stimulácia procesu regenerácie tkaniva

Rollmasáž INFRA okrem akupresúrnej masáže má aj účinky bežnej zdravotnej masáže

 • uvoľňuje napätie svalov
 • povzbudzuje látkovú výmenu
 • veľmi účinne pomáha zahojeniu pooperačných jaziev

Celkové účinky

 1. zvýšenie bazálneho matabolizmu (+14% na každý stupeň °C)
 2. rozšírenie krvných vlásočníc vedúce k zvýšeniu teploty a vyššiemu okysličovaniu, zníženého cievneho tlaku a zrýchleniu pulzu
 3. zvýšenie vylučovania moču ľadvinami
 4. vylučovanie odpadov zvýšeniu elimináciou tekutín z tela

„Ja hodnotím za niekoľko ročnú návštevu v Relax2000, skvelé,skvelé,skvelé, doporučujem každej žene v každom veku, každá si tam nájde to svoje a hlavne ide z Relaxu2000 oddýchnutá s inými myšlienkami,aj keď si práve zacvičila napríklad na Slendroch:) a okrem iného personál na jedničku vrátane majiteľky Magdušky:) Ďakujem a pokračujem v cvičení“

IVANA KAKAŠOVÁ

„Aj ja mám s Relaxom2000 viacročné skúsenosti, som spokojná a odporúčam aj ostatným! Je tu veľmi príjemná atmosféra, hlavne milý a ústretový personál spoločne aj s p. majiteľkou. Na masážach u Vierky si vždy príjemne oddýchnem, zrelaxujem a už teraz sa teším, kedy sa zas „uvidíme“.“

IVA LUKÁČOVÁ GAŽOVIČOVÁ

Pozrite si naše aktuálne akcie a ušetrite!

Pravidelne meníme našu akciovú ponuku v ktorej máte možnosť zakúpiť si naozaj výhodné balíky cvičení.
AKTUÁLNE AKCIE

Skombinujte cvičenia a zvýšte efektivitu vášho chudnutia

Ďalšie cvičenia v našej ponuke