Poradí vám Judita Peschlová

Pri dorastajúcej Lune sa zvyšuje vnímavosť pokožky ku všetkým živinám, ktoré jej doprajete. To znamená, že by ste práve v tejto lunárnej fáze mali venovať mimoriadnu starostlivosť telu i tvári. Pleťové masky, zábaly a bohaté rastlinné oleje sú pokožkou s vďakou absorbované.

Lunárny tip 3: Srvátkovým kúpeľom môžete v čase dorastajúcej Luny dodať unavenej a oslabenej pokožke koncentrovanú dávku minerálov a vitamínov. Ležiac vo vani urobte niečo aj pre žiarivý vzhľad svojej tváre. Zmiešajte ľanový olej, vaječný žĺtok, trochu jablčného octu a uvarených ovsených vločiek. Túto koncentrovanú výživnú masku naneste na tvár v hrubej vrstve. Po pol hodine opláchnite väčším množstvom teplej vody.

 

Bohužiaľ, telo má často vo zvyku zaokrúhľovať sa spolu s Lunou. V čase pribúdajúceho kosáku Mesiaca si preto dávajte pozor najmä na sladkosti.

Ak patríte k tým, ktorých telo ľahko akumuluje vodu, mali by ste sa v čase pred Splnom striktne vyhýbať soleniu.

V často akčnom, búrlivom a nepokojnom dni Splnu je skvelé obdarovať svoje telo i dušu regeneráciou a relaxáciou. Oddychujte pri klasickej alebo inej pokojnejšej hudbe, absolvujte masáž vonnými olejmi, obšťastnite svoju tvár vyživujúcou alebo liftingovou maskou.

V krátkom čase Splnu telo naplno využíva všetko, čím ho zásobíte. Jedzte preto iba ľahké a nízkotučné jedlá. Vlasy teraz reagujú na vlasové zábaly žiarivým leskom a objemom. Farby vynikajúco „chytajú“ a dosiahnete i tie najmenšie žiaduce rozdiely v ich odtieňoch.

Pri ubúdajúcom Mesiaci vám telo rado odpustí malé stravovacie prehrešky. Táto doba je v každom kalendárnom mesiaci ideálna na úspešné chudnutie. Veľký zmysel majú aj rôzne formy detoxikácie a očisty. V tomto období môžete zaradiť ošetrenie MONOTHERM.  Veľmi dôležité je piť  čistú vodu bez bubliniek. Chcete sa zbaviť celulitídy? Keď sa Luna pomaly stráca, masírujte si kefkou veľmi dôkladne a pomaly príslušné časti tela alebo sa nechajte masírovať strojom ROLLETIC.

Detoxikácia má potom šancu na najväčší úspech v deň Novu. Uvažujete už dlhšiu dobu nad odvykaním od fajčenia, zhodením nadbytočných kíl, vyhodením nenoseného šatstva, vzdaním sa závislosti na nefunkčnom vzťahu alebo na čokoláde, káve? Začnite určite pri Nove! Keďže riziko zjazvenia a rôznych nepríjemných prejavov citlivej pleti je najmenšie tiež v dobe Novu, tento deň je ideálny na eliminovanie  pupienkov a čiernych bodiek. Dokonca ani po vytrhávaní chĺpkov na citlivých miestach nedochádza k sčervenaniu či opuchom.

 

Za stolom s madam Lunou a zvieratníkom

Čo by ste povedali na chudnutie alebo iný typ formovania tela v dokonalej harmónii s Mesiacom? Že to znie niektorým príliš jednoducho prípadne pre iných naopak príliš komplikovane?

Na našu váhu, nadváhu či podváhu majú významný vplyv nielen fázy Mesiaca, ale aj postavenie Luny v jednotlivých znameniach zverokruhu, ktoré odborníci na výživu väčšinou ignorujú. Pritom ide len o to, aby ste vedeli, ktoré potraviny by ste vo vlastnom záujme mali jesť v určitých fázach Mesiaca, a ktoré nie. Rovnako ako Mesiac ovplyvňuje rast rastlín podľa toho, kde sa práve na svojej ceste znameniami zverokruhu nachádza, nebude ani využitie látok obsiahnutých v týchto rastlinách zhodné v rôznych dňoch kalendárneho mesiaca. Tisícročia staré skúsenosti viedli k poznaniu, že telo reaguje celkom inak na určité živiny v dňoch s odlišným postavením Luny v znameniach zvieratníka. Takže, ak budete venovať pozornosť kvalite jedla v súlade s lunárnym kalendárom a horoskopom, zvýšite svoju šancu nielen byť zdraví a fit, ale aj príležitosť byť zdravo štíhli bez toho, aby ste museli neustále bojovať s yo-yo efektom. Na prvý pohľad sa vám to asi bude zdať trochu únavné a otravné, časom si však zvyknete a integrovať stravovanie podľa fáz mesiaca do svojho života vám príde úplne prirodzené.

  • Luna v ohnivých znameniach (Baran, Lev, Strelec) umocňuje vplyv bielkovín. To značí, že v dňoch, keď sa Luna nachádza v jednom z týchto troch znamení, sú potraviny obsahujúce bielkoviny obzvlášť dobre stráviteľné, ich živiny lepšie využívané v prospech vášho zdravia a životnej sily. Výhodou je, že na rozdielov od tukov sa bielkoviny rýchlo strávia a kalórie z nich bleskovo spália. Nevýhodu zasa je, že prehnané množstvo bielkovín môže spôsobovať zažívacie ťažkosti, čo ale platí pre akýkoľvek deň akéhokoľvek roku. Jedálny lístok v čase Luny v ohnivých znameniach zodiaku by mal obsahovať ryby, chudé mäso a obilniny. Telo dobre toleruje i rôzne korenia a korenené jedlá, napríklad chilli con carne alebo plnené papriky. Nakoľko Luna v ohnivých znameniach ovplyvňuje aj ovocné stromy, podporuje tiež stráviteľnosť ovocia a zeleniny, napríklad melónov, fíg, bobuľovitého ovocia; fazule, hrachu, paradajok, tekvice, šalátu, uhoriek, olív, papriky.
  • Luna v zemských znameniach (Býk, Panna a Kozorožec) násobí účinky soli. Konzumujte preto soľ v minimálnom množstve, najideálnejšie žiadnu. Ak to bez soli nevydržíte, tak len soľ morskú či bylinkovú. Počas tejto doby pôsobí Mesiac i na koreňovú časť rastlín. Jedzte preto hlavne koreňovú zeleninu: zemiaky, mrkvu, reďkovky, cesnak, cibuľu, repu, cviklu, zeler atď. A tiež huby.
  • Luna vo vodných znameniach (Rak, Škorpión a Ryby) zosilňuje pôsobenie uhľohydrátov. Koľkí z vás neodoláte chuti a vôni chleba, koláčov a sladkostí? Ak však plánuje zhodiť nejaké tie gramy či kilá, zdržte sa dobe Luny v týchto znameniach v maximálnej možnej miere uhľohydrátov, čiže žiadna biela múka a žiaden biely cukor. Nahraďte ich trebárs celozrnnými ​​produktmi, jedzte však predovšetkým mnoho čerstvej zeleniny. Luna vo vodných znameniach vplýva aj na listy rastlín, skúste preto uprednostniť zelenú listovú zeleninu, napríklad šalát, špenát, ružičkový kel, kapustu, kel, lež i špargľu, pór a pod.
  • Luna vo vzdušných znameniach (Blíženci, Vodnár a Váhy) ovplyvňuje endokrinný systém. Tuky a oleje sa trávia v tejto dobe obzvlášť dobre, je však napriek tomu nutné vylúčiť zo stravy živočíšne tuky, najmä sadlo a slaninu. Siahnite skôr po za studena lisovaných rastlinných olejoch, masle a po syroch. Luna prechádzajúce vzdušnými znameniami podporuje rast kvitnúcich rastlín a zvyšuje stráviteľnosť artičok, brokolice, avokáda, boráku lekárskeho, bazy, bazalky a levandule.

O pôsobení Luny na človeka, rastliny, živočíchov, celú planétu by sme mohli toho napísať ešte veľmi, veľmi mnoho. Snáď bude pre vás obohacujúce i to, čo sa vošlo do tohto článku. A nezabudnite milé dámy: Tancujte s vílami pod lúčmi striebornej Luny a budete mať ladný krok, jemné členky a rýchle nohy…

 

 

Ak máte konkrétne otázky na Juditu Peschlovú, neváhajte napísať a do predmetu dajte heslo „RELAX 2000“. Môžete si uplatniť 10%-nú zľavu na všetky služby.  www.angelcity.cz